ONSDAG 5. MARS
08:45 - 0945 - PARA VM-ØVELSE: LANGRENN - sprint klassisk semifinaler.
10:00 - Dørene åpner i Brimi-Lavvoen - kaffen er klar.
10:30 - Baren åpner.
10:35 - Gjennomgang av dagens første langrennsøvelse ved Tor-Arne Hetland.
10:45 - VIP-verten følger dere til stadion.
11:00 - 12:00 - VM-ØVELSE: LANGRENN - teamsprint klassisk kvalifisering
12:00 - Forretten serveres.
12:20 - 13:00 - PARA VM-ØVELSE: LANGRENN - sprint klassisk finaler.
13:00 - Velkommen ved Yngve, Espen og Arne.
13:15 - Hovedretten serveres.
XX:XX - Gjennomgang av dagens andre langrennsøvelse ved Tor-Arne Hetland.
15:15 - VIP-verten følger dere til stadion
14:30 -15:30 - VM-ØVELSE: LANGRENN - teamsprint klassisk finaler.
15:40 - Desserten serveres.
15:35 - Gjennomgang av dagens hoppøvelse ved Tor-Arne Hetland.
15:45 - VIP-verten følger dere til stadion
16:00 -17:45 - VM-ØVELSE: HOPP - Mixedlag stor bakke.
16:00 - Afterski.
18:30 - Brimi-Lavvoen stenger.
20:00 - MEDALJESEREMONI - Medal Plaza Torvet
Kjære gjest i Brimi-Lavvoen
Under finner dere informasjon om dagen i Brimi-Lavvoen og Granåsen.
Når dere ankommer Granåsen følger dere merkingen til VIP-området. Det er eget område for Fast-Track. Ved ankomst Brimi-Lavvoen vil deres VIP-vert for dagen møte dere, og vise dere vei opp til til de reserverte bordene dere skal ha gjennom dagen. Vip-verten blir deres vertskap under oppholdet, og vil sørge for at dere får en sømløs dag hos oss i Brimi-Lavvoen og Granåsen.
Hos oss vil det bli en folkelig og uhøytidelig atmosfære, og vi oppfordrer gjestene våre til å kle seg uformelt, gjerne i tur/fritidsklær. Den hvite skjorta kan du gjemme under ullgenseren, eller legge igjen hjemme.
Tor Arne Hetland er programleder, og vil lose dere gjennom dagens øvelser, smøreproblematikk, Norske deltagere og dagsaktuelt. I tillegg vil det bli innslag av musikk, underholdning og gjesteopptreden fra kjente skiløpere.
Det er godt og varmt inne i Brimi-Lavvoen, men ute på stadion kan du fort bli kald hvis du sitter i ro. Pakk en sekk med litt ekstra klær til å ta på om nødvendig. Sitteunderlag, termos med litt varmt å drikke, og kvikklunsj kan fort gjøre det enda hyggeligere ute på stadion.
Vi har vakthold, så hvis dere ønsker å sette igjen noe når dere går til stadion, stå det trygt igjen hos oss inne i Brimi-Lavvoen.
Billettene blir tilsendt fra Ski-VM.
Ønsker dere å leie charterbuss, må dere ta direkte kontakt med oss for å organisere dette.
Transport til og fra Granåsen finner dere i linken under:
VELKOMMEN